Keravan Uimarit juhlii

17.12.2013

Keravan Uimarit Ry täyttää tänä vuonna 20-vuotta. Juhlimme 17.12.2013 uimaseuramme vuosipäivää nykyisten ja vanhojen Keravan Uimareiden jäsenten kanssa Sompion Koululla klo 18:00- . -- Tervetuloa ! Keravan Uimarit Ry / Johtokunta

Juhlassa palkitut

Ensimmäinen osallistuminen kuukausikisoihin:

Noora Laitila -05

Samuel Räty -03

Tuure Noro -03

Eero Risikko -02

Mimmi Jääskeläinen -00

Tilda Tulima -02

 

Kuukausikilpailuissa parhaiten menestyneet:

T9

Beata Niskanen 443

Roona Karola 435

T11

Jenny Kareinen 965

Sofia Harju 577

Henrietta Löfgren 494

Nella Kukkonen 416

Cia Lehtinen 327

T13

Hanna Kareinen 1477

Riina Karola 1020

Säde Lahtinen 1002

Aliisa Salokaarto 989

Hanna Hakuli 901

Maari Sinivuori 897

T15

Lotta Räisänen 1549

Jenni Kukkonen 1407

Onerva Lahtinen 1406

Oona Hytö 1033

Sara Kiuru 878

Sara Tuomaala 821

Henna Oksa 775

T17

Janita Yli-Villamo 1286

Nina Lehto 1263

Iina Siren 1091

Naiset Masters

Katri Vuori 1044

Hanna Rosti 696

 

P10

Juuso Rahikainen 411

Aki Hakkarainen 389

Juho Marjala 346

Veeti Forsström 281

Otso Kurikka 221

P12

Henri Jokinen 632

Valtteri Vuori 503

Sampo Peltola 484

Birger Niskanen 416

Aapo Kivioja 261

P14

Jarkko Lehtola 948

Lauri Helin 901

Ville Laukkanen 860

Aleksi Anttila 711

Teemu Konttinen 633

Joona Siren 602

P16

Elmo Kiuru 1617

Oiva Lahtinen 1522

Henri Kämäräinen 1407

Henri Helin 1100

Sami Westman 1000

Johannes Länsisalo 910

Robert Laitila 889

P18

Joni Kitinoja 1548

Olli Häkli 1127

Aleksi Salmi 1111

Elias Länsisalo 1017

Miehet

-

Miehet Masters

-

Erityisuimarit

Petri Huttunen 375

Teemu af Ursin 240

Kimi af Ursin 130

 

LUOKKARAJAT

 

A luokka:

Jenni Kukkonen

 

B luokka:

Säde Lahtinen

 

C luokka:

Sini-Marjaana Ikonen

Maari Sinivuori

 

R luokka:

Veeti Forsström
Cia Lehtinen
Aapo Kivioja

 

URHEILIJA STIPENDIT

Seuraennätykset pitkällä 50 m ja lyhyellä 25 m radalla:

 

Jokinen, Henri

Lyhyt rata

200 pu 3.36,12 seuraennätys P12 Tuusula 20.11.2013

1500 vu 22:21,77 seuraennätys P12 Kerava 10.11.2013

Pitkä rata

400 vu 6.10,97 seuraennätys P12 Vantaa 2.3.2013

 

Kareinen, Jenny

Lyhyt rata
800 vu 11:15,05 seuraennätys T11 Kerava 10.11.2013
1500 vu 22:35,92 seuraennätys T11 Tuusula 27.4.2013

 

Kareinen, Hanna

Lyhyt rata
50 ru 35.46, seuraennätys T13 Hämeenlinna 14.12.2013
100 ru 1:14.77 seuraennätys T13 Vantaa 23.11.2013
100 sku 1:12.74 seuraennätys T13 Helsinki 7.12.2013
200 ru 2:45.93 seuraennätys T13 Vantaa 24.11.2013
200 pu 2:47.68 seuraennätys T13 Tuusula 30.11.2013

Pitkä rata
200 ru 2:59.59, T13 Jyväskylä 5.7.2013

ARVOKISAMENESTYS: 
Syksy: Ikäkausimestaruusuinnit finaali Hämeenlinna 3. tila 100 ru

 

Kitinoja, Joni

Lyhyt rata

200 vu 1:58.65 seuraennätys P18 Kerava 10.11.2013

800 vu 8:45.53, seuraennätys P18 Kerava 10.11.2013

800 vu 8:45.53, seuraennätys M Kerava 10.11.2013

400 vu 4:08.57 seuraennätys P18 Oulu 2.11.2013

400 vu 4:08.57 seuraennätys M Oulu 2.11.2013

1500 vu 16:31.37 seuraennätys P18 Oulu 3.11.2013

1500 vu 16:31.37 seuraennätys M Oulu 3.11.2013

Pitkä rata

800 vu 9:02.80 seuraennätys P18 Jyväskylä 5.7.2013
800 vu 9:02.80 seuraennätys M Jyväskylä 5.7.2013
1500 vu 17:13.12 seuraennätys P18 Jyväskylä 7.7.2013
1500 vu 17:13.12 seuraennätys M Jyväskylä 7.7.2013

ARVOKISAMENESTYS: 

Syksy: Gp-kisa Oulun osakilpailu 3. tila 1500 vu

 

Kiuru, Elmo
Lyhyt rata
50 vu 25,00 seuraennätys P16 Keila 27.9.2013
50 vu 25,00 seuraennätys P18 Keila 27.9.2013
100 su 1:01.38  seuraennätys P16 Vantaa 23.11.2013
100 su 1:01.38  seuraennätys P18 Vantaa 23.11.2013
100 vu 54.10 (6.), Seuraennätys P16 Hämeenlinna 14.12.2013
100 vu 54.10 (6.), Seuraennätys P18 Hämeenlinna 14.12.2013
100 pu 58.94  (3.) Seuraennätys P16 Hämeenlinna 15.12.2013
200 vu 1:57.28 seuraennätys P16 Hämeenlinna 15.12.2013
200 vu 1:57.28 seuraennätys P18 Hämeenlinna 15.12.2013
200 sku 2.12,81 seuraennätys P16 Vantaa 20.4.2013

Pitkä rata
50 vu 25,21 seuraennätys P16 Brasilia 2.12.2013
50 vu 25,21 seuraennätys P18 Brasilia 2.12.2013
100 vu 55,84, seuraennätys M Hyvinkää 30.6.2013
100 vu 55,84, seuraennätys P18 Hyvinkää 30.6.2013
100 vu 55,84, seuraennätys P16 Hyvinkää 30.6.2013
200 vu 2:02.74, seuraennätys P16 Poznan Puola 7.4.2013
100 su 1:04.41, seuraennätys P16 Espoo 11.5.2013
100 su 1:04.41, seuraennätys P18 Espoo 11.5.2013
50 pu 27,28 seuraennätys Brasilia 30.11.2013
200 sku 2:20.18 seuraennätys Espoo 12.5.2013
ARVOKISAMENESTYS: 

Kevät: Ikäkausimestaruusuinnit, 100 vu (50 m rata), pronssia

Kevät: Islanti Nuorten PM-kisa viestit, 100 vuv (50 m rata), pronssia

Syksy: Ikäkausimestaruusuinnit finaali, 100 pu (25 m rata), pronssia

 

Kukkonen, Jenni

Pitkä rata
1500 vu 19:52.57 seuraennätys T15 Helsinki 29.3. 2013
1500 vu 19:52.57 seuraennätys T17 Helsinki 29.3. 2013
1500 vu 19:52.57 seuraennätys N Helsinki 29.3. 2013

 

Kämäräinen, Henri

Lyhyt rata
100 su 1:02.49, seuraennätys P16 Oulu 3.11.2013

 

Lahtinen, Oiva

Lyhyt rata
50 vu 24.84, seuraennätys P18 Vantaa 24.11.2013

50 vu 24.84, seuraennätys P16 Vantaa 24.11.2013

50 pu 26.77, seuraennätys P16 Helsinki 7.12.2013

50 pu 26.77, seuraennätys P18 Helsinki 7.12.2013

100 su 1:02.32 seuraennätys P16 Vantaa 23.11.2013

Pitkä rata

50 su 30.94, seuraennätys P16 Espoo 12.5.2013

50 pu 27.98 seuraennätys P16 Espoo 12.5.2013

100 pu 1:01.06 seuraennätys P16 Vantaa 3.3.2013

 

Räisänen, Lotta

Lyhyt rata

200 ru 2:38.75, seuraennätys T15 Oulu 3.11.2013

Pitkä rata

200 ru 2:52.45 seuraennätys T15 Jyväskylä 5.7.2013

ARVOKISAMENESTYS: 
Syksy: Ikäkausimestaruusuinnit finaali, 100 ru (25 m rata), pronssia

 

Vuoden 2013 seuraleijona: Markku Nousiainen

Vuoden 2013 toimihenkilöt:

toiminnantarkastaja Jorma Helin

ensimmäistä kertaa toimitsijana toimineet Heikki Kurikka ja Jari Konttinen

Seuratoiminnan aktiivit:

kilpailusihteeri Kristiina Jyrkkänen

rahastonhoitaja Tuula Karola 

Vuoden 2013 valmentaja: Sirpa Kiuru

Vuoden 2013 juniorivalmentaja: Katri Vuori

Valmentajien yhteyshenkilö: Paula Ritanen-Närhi

Nuoret valmentajat: Valtteri Närhi ja Bambi Tattari

Kaikki valmentajat, apuohjaajat ja kurssien vetäjät: 

sm/nsm Paula Ritanen-Närhi

sm/nsm Sirpa Kiuru

sm/nsm Matti Kareinen

iku1 Miikka Westman

iku1 Matti Kareinen

iku1 Piia Hytö

iku2 Janne Haapaniemi

iku2 Katri Vuori

iku2 Marilla Lahtinen

iku2 Sirpa Nieminen

iku3 Sari Kukkonen

iku3 Jari Niskanen

iku4 Satu Salminen

iku4 Reijo Siren

iku4 Tiina Siren

erityis Eeva-Liisa Alasjärvi

masters Janne Haapaniemi

masters Markku Nousiainen

harraste Bambi Tattari

vesiralli Harri Jokinen

vesiralli Sara Kiuru

tekniikkaralli Laura Hakkarainen

Aik.tekn ja uimakoulu Tero Niemelä